Rekolekcje Filmowe

Filmowe Rekolekcje Ewangeliczne

W parafii Matki Boskiej Dobrej Rady w Zgierzu z inicjatywy ks. proboszcza Krzysztofa Nowaka odbyły się w dniach od 22.10-25.10.2023 roku Filmowe Rekolekcje Ewangeliczne. Na rekolekcje byli zaproszeni parafianie ze wszystkich parafii oraz mieszkańcy Zgierza. Rekolekcje prowadził Pan Benon Wylęgała z Zakonu Rycerzy Św. Jana Pawła II z Bielska Białej jako katolik z błogosławieństwem swojego biskupa, podjął się dzieła ewangelizacji poprzez obraz, modlitwę i świadectwo.

W niedziele podczas Mszy świętej przedstawił o działaniu Boga w swoim życiu, misji Zakonu Rycerzy Jana Pawła II i zachęcał do kontynuowania dziedzictwa Jana Pawła II. Od poniedziałku po Mszy Świętej odbyła się projekcja filmów: o Cudach Eucharystycznych, Św. Andrzeju Boboli, Nabożeństwie do Matki Boskiej. Po filmie miały miejsca: Zawierzenie się Matce Bożej, Adoracja Pana Jezusa, udzielanie błogosławieństwa relikwiami Św. Andrzeja Boboli. Filmy zgromadziły dużą grupę wiernych . Udział wiernych w filmowych rekolekcjach pokazuje ze wierni potrzebują podczas ewangelizacji słowa obrazu i dźwięku . W dzisiejszych czasach, kiedy media cyfrowe są tak powszechne, filmy są jednym z najskuteczniejszych sposobów na dotarcie do ludzi i przekazanie im przesłania Chrystusa. Pomagają w zrozumieniu i odkryciu piękna wiary, a także wzbudzają zainteresowanie wśród tych, którzy nie są jeszcze gotowi na pełne zaangażowania. Stwarzają one bowiem możliwość realizowania przez chrześcijan podjętego w sakramencie chrztu zobowiązania do dawania świadectwa wiary w Boga.

Wyświetlone filmy dotknęły wielu serc wiernych oraz pobudziły do refleksji , pokazały jak szukać Jezusa i być blisko niego.

Dziękujemy Ks. proboszczowi za podjętą incjatywę a panu Benonowi za świadectwo wiary i pokazanie jak dawać świadectwo o Bogu jak szukać Boga.