Imieniny Księdza Stanisława

Uroczysta Msza Święta z okazji imienin Księdza seniora Stanisława Kaniewskiego.
Msza święta imieninowa Ks. Prałata przypada w dniu 8 maja w uroczystość Świętego Stanisława.
8 maja święto Stanisława ze Szczepanowa – polskiego duchownego prezbitera, biskupa krakowskiego, męczennika. Święty Kościoła katolickiego oraz jeden z głównych patronów Polski.
Biskup krakowski był gorliwym duszpasterzem. Zginął z ręki króla Bolesława Śmiałego, kiedy sprawował Mszę świętą w kościele św. Michała na Skałce. Jego ofiara przyczyniła się do zainicjowanie tradycji niezależności Kościoła od władz państwowych i budowy jego samodzielnego autorytetu w życiu publicznym, która w Polsce była kontynuowana przez kolejne wieki, w odróżnieniu od wielu innych krajów.
Historia narodowa uczyniła św. Stanisława również patronem narodowej jedności i symbolem oporu poddanych wobec rządzących, prawdziwym „znakiem sprzeciwu” w stosunku do demoralizacji panujących, odważnym świadkiem wiary, która bardziej boi się Boga niż ludzi – choćby to nawet byli możnowładcami.
Dlaczego 8 maja uroczystość Świętego Stanisława ?.
8 września 1253 roku w kościele św. Franciszka z Asyżu papież Innocenty IV dokonał kanonizacji św. Stanisława. Uroczystość ogłoszenia tego faktu w Polsce odbyła się 8 maja 1254 roku. Stąd liturgiczny obchód ku czci Stanisława w Polsce przypada właśnie na 8 maja.
Święty Stanisław jest patronem naszego księdza Prałata Stanisława Kaniewskiego seniora w parafii Matki Boskiej Dobrej Rady w Zgierzu. Z inicjatywy Księdza Proboszcza Andrzeja Blewińskiego dniu imienin kapłana w parafii wszyscy kapłani celebrują wspólnie Mszę Świętą imieninową a przewodniczy solenizant. Tak było i tym razem Mszy Świętej przewodniczył Ks. Prałat Stanisław Kaniewski wspólnie z solenizantem celebrowali: Ks. Kan. dr Andrzejem Blewinski- Proboszcz, Ks. Jacek Pływacz, Ks. Mark Sasiak . W Mszy Świętej uczestniczyli parafianie aby wyrazić szacunek wdzięczność swojemu kapłanowi oraz złożyć życzenia , pamiętając i zachowując reżim sanitarny.
W imieniu kapłanów życzenia złożył Ks. Proboszcz dziękując za dotychczasową współpracę. Życzył aby każdego dnia towarzyszyła solenizantowi pomoc i opieka Boża, abyś jak najowocniej
dalej służył budowaniu Królestwa Bożego na ziem
Parafianie dziękowali za posługę duszpasterska , sprawowane sakramenty, głoszone Słowo Boże za wsparcie w trudnych chwilach, pogodę ducha która przelewa się w serca innych parafian.
Życzyli w dalszym ciągu żaru ducha w kapłańskiej posłudze. Zdrowia i Bożej Radości, a także wielu serc ludzkich pełnych życzliwości.
Na zakończenie wszyscy zostali obdarowani słodyczami od solenizanta.
Mariana