Nabożeństwo Fatimskie

Nabożeństwo fatimskie w pw. Matki Boskiej Dobrej Rady w Zgierzu.

Migawki z nabożeństwa fatimskiego w pw. Matki Boskiej Dobrej Rady w Zgierzu. Nabożeństwo rozpoczyna się Mszą św. z kazaniem a następnie odbyła się procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej podczas której odmawiano różaniec. Wierni podczas procesji nieśli również lampiony. Podczas nabożeństwa śpiewane były pieśni maryjne.

Nabożeństwa fatimskie to nabożeństwa maryjne odbywające się 13. dnia miesiąca i odprawiane od maja do października. Dzień i miesiące nie są przypadkowe, bowiem Matka Boża objawiała w roku 1917 trojgu pastuszkom: św. Łucji dos Santos, Franciszkowi i Hiacyncie Marto przekazując im treść objawień. Maryja mówiła do nich że będzie objawiać się im każdego 13-tego[4

Nabożeństwa fatimskie w parafii, ciągle zachowują swą żywość i ducha, który wciąż się rozszerza. Miłość do Matki Bożej, w znaku Fatimskiej Pani, zdaje się, jakby nie zauważała przemijającego czasu. Miejsc kultu fatimskiego bowiem ciągle przybywa, można też powiedzieć, że nabiera on nowego kolorytu. Swoista powszechność pobożności fatimskiej wyraża się również w tym, iż modlitwa 13. dnia miesiąca stała się niejako synonimem nabożeństwa fatimskiego.

Ks. proboszcz kan. Krzysztof Nowak zakończył że dzisiaj świat potrzebuje modlitwy różańcowej

w obliczu wojny na Ukrainie. Zapraszał do modlitwy różańcowej każdego dnia.