16  NIEDZIELA ZWYKŁA
 21 LIPCA  2024 ROKU

1.  Przypominamy, że w miesiącach: lipcu i sierpniu – Msze św. odprawiane są wg porządku wakacyjnego. W dni powszednie o godz.: 6.30. i 17.30 – możliwość spowiedzi – 15 min. przed Mszą św.; natomiast  w niedzielę Msze św. o godz. 7.00, 8. 30,  10.00,  11.30  i 20.00.  Nie ma Mszy św. o godz. 13.00.
  2.  Dzisiaj o godz. 19.3o – nabożeństwo różańcowe.
  3. W miesiącu lipcu zachęcamy do odmawiania Litanii do Przenajdroższej Krwi Chrystusa.
  4. W miniony piątek zakończyły się w  naszej parafii półkolonie  dla dzieci – trwały dwa tygodnie   – Serdeczne podziękowanie  przede wszystkim wyrażamy Akcji Katolickiej za współpracę  z parafią oraz innym parafianom. Uczestniczyło w półkoloniach 70 dzieci.    Serdeczne Bóg Zapłać!
  5.  W dniach od 21 do 28 lipca obchodzimy w Kościele w  Polsce XXV Ogólnopolski Tydzień               św. Krzysztofa. MIVA Polska – Misyjne Stowarzyszenie działające  w strukturach Komisji Episkopatu Polski  Misji – zaprasza do udziału w misyjnej Akcji św. Krzysztofa – 1 grosz za kilometr szczęśliwie przejechany w minionym roku na misyjne pojazdy.  Dzisiaj  po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo pojazdów  na placu wokół  kościoła oraz zbierane będą ofiary na powyższy cel.
  6. W piątek – tj. 26 lipca – w liturgii Kościoła obchodzić będziemy wspomnienie świętych Joachima i Anny, Rodziców NMP – tego dnia w sposób szczególny okażmy wdzięczność  naszym rodzicom, dziadkom i emerytom.
  7. Wszystkim wypoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy dobrego wypoczynku.
  8. Serdecznie dziękujemy Panią za posprzątanie kościoła i inne prace w kościele; Dziękujemy Panu Tomaszowi Bireckiemu za skoszenie trawy przy kościele i plebanii; również dziękujemy Paniom  za zrobienie porządków w ogródkach parafialnych – serdeczne Bóg Zapłać! Dziękujemy    za  złożone ofiary na dzisiejszą  tacę. Niech dobry Bóg błogosławi wszystkim Parafianom oraz Sympatykom naszej parafii.