28 MAJA 2023

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny.
 2. Dziś odbywa się zbiórka ofiar do puszek z przeznaczeniem na kolonie letnie dla dzieci organizowane przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
 3. Jutro będziemy przeżywać święto NMP Matki Kościoła. Serdecznie zapraszamy na Eucharystie o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00.
 4. We wtorek po wieczornym nabożeństwie odbędzie się w Domu Duszpasterskim spotkanie Koła Różańcowego.
 5. W środę zakończymy nabożeństwa majowe wraz z procesją, a w czwartek rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe, również z procesją.
 6. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kaplana. Tego dnia o godz. 17.30 będzie sprawowana uroczysta msza św. koncelebrowana przez naszych księży przeżywających rocznice święceń kapłańskich. Ks. Prałat Stanisław obchodzi 50 rocznicę, ks. Marek – 25 rocznicę, ks. Krzysztof – 10 rocznicę. Zechciejmy naszą liczną obecnością wymodlić dalszą Bożą opiekę i błogosławieństwo dla jubilatów.
 7. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwsze dni miesiąca (czwartek, piątek, sobota). Zapraszamy na stosowne nabożeństwa.
 8. Za tydzień o godz. 9.30 odbędzie się spotkanie Koła Różańcowego Rodziców za Dzieci oraz Jerycha Różańcowego za Ojczyznę. Zapraszamy.
 9. W przyszłą niedzielę w naszym kościele przeżyjemy ważne wydarzenie religijno – artystycznego. O godz. 18.30, odbędzie się koncert psalmów w wykonaniu artystów kilku chórów. Bliższe informacje są na plakacie. Serdecznie zapraszamy i jesteśmy przekonani, że ten niezwykły występ pozostanie na długo w naszych sercach. Wstęp jest oczywiście bezpłatny.
 10. W przygotowaniu jest kolejny Festyn Parafialny, który przeżyjemy 18 czerwca. Dziękujemy za wsparcie finansowe. Ogółem zebrano 1186 zł Organizatorzy jak zwykle proponują wiele atrakcji.
 11. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar na tacę gospodarczą będzie przeznaczona na opłacenie faktur.
 12. Ukazał się pierwszy numer kwartalnika „Niedziela. Magazyn”, w cenie 15 zł. Jest on dedykowany dla wszystkich, którym bliska jest tematyka historyczna, szczególnie z zakresu historii Kościoła i jego związków z narodem. Zachęcamy do zapoznania się z tym pismem.