Poświęcenie Różańców

Poświecenie różańców podczas Mszy Św. dla dzieci

Różaniec jest tradycyjną formą modlitwy, do której Kościół gorąco zachęca. W tej modlitwie katolicy kontemplują tajemnicę życia Jezusa, powierzając jednocześnie swoje intencje Najświętszej Maryi Pannie

Podczas Mszy św. 1 października dla dzieci ks. Proboszcz Krzysztof Nowak w pw. Matki Boskiej Dobrej Rady w Zgierzu poświecił różance dla dzieci przystępujących w 2024 roku do Pierwszej Komunii Świętej. Każdy chrześcijanin powinien mieć swój różaniec. Jest to swego rodzaju łącznik między człowiekiem a Bogiem, po który można sięgnąć w każdej wolnej chwili. Odmawiając różaniec, zatracamy się w słowach modlitwy, co pozwala na wyciszenie się i odnalezienie wewnętrznego spokoju. Jest wiele powodów, aby robić to codziennie – można modlić się o pokój na świecie, zdrowie wszystkich domowników lub dusze tych, którzy odeszli..

Ks. zaprosił tez dzieci do udziału w nabożeństwach różańcowych w miesiącu październiku oraz odmawiania różańca codziennie.

Nabożeństwo różańcowe codziennie w miesiącu październiku po Mszy św. o godz. 17.30. W niedziele o godz.17.30 przed wieczorną Mszą Święta.