Dzień Dziecka Utraconego

ZAPROSZENIE NA MISZE SWIFTA
W DNIU DZIECKA UTRACONEGO 15 X 2021, GODZ. 1730
Od 17 lat obchodzony jest w Polsce Dzień Dziecka Utraconego.
Poronienie da rodziców to dramat, który pozostawia lady na całe życie. Utracone dziecko, to stracone nadzieje i marzenia. Wiele matek, które doświadczyły straty, często nie otrzymuje żadnego wsparcia od najbliższych, ich ból jest niezrozumiały dla otoczenia. Przy braku pomocy, życzliwości i wsparcia, taka sytuacja może prowadzić nawet do depresji i załamania.
W Dzień Dziecka Utraconego, 15 października o godz. 17:30 będzie sprawowana Msza 5w. w kościele Matki Boskiej Dobrej Rady.
Mona wcześniej przesłać informacje zawierającą imie i wiek dziecka (ilość tygodni od poczęcia) na adres: kaniewski@archidiecezia.lodz.pl
Wszystkie dzieci zgłoszone nam przez rodziców, zostaną, wymienione na początku Mszy W. W wejściu do kościoła będą też znicze; po zapaleniu rodzice będą mogli złożyć je przed ołtarzem. Po Mszy w intencji rodziców i dzieci ofiarowana zostanie również modlitwa Różańcowa.
Idea Dnia Dziecka Utraconego pomaga dopełnić pożegnania utraconego dziecka, służy też zmianie postrzegania przez społeczeństwo problemów, z jakimi borykają si rodzice po stracie dziecka.
Śmierć dziecka, które żyło na tyle krótko, że nie miało szans zaistnieć społecznie, jest wręcz negowana przez otoczenie, które odbiera rodzicom prawo do żałoby.
Niech Chrystus będzie dla Was siłą na wszelkie trudy. Zapraszamy.
ks. Prałat Stanisław Kaniewski
tel. 607-131-135