Organizacja wypoczynku dla dzieci organizowana jest od ponad 20 lat. Organizatorem jest Ks. Proboszcz parafii w tym roku ks. kan. Krzysztof Nowak  przy współpracy z Akcją Katolicką oraz zaangażowaniu nauczycieli i osób chętnych na zasadach wolontariatu.
Więcej…


Nabożeństwo fatimskie w pw. Matki Boskiej Dobrej Rady w Zgierzu.
Ks. proboszcz kan. Krzysztof Nowak zakończył że dzisiaj świat potrzebuje modlitwy różańcowej w obliczu wojny na Ukrainie. Zapraszał do modlitwy różańcowej każdego dnia.

Więcej…


Ingres, czyli uroczyste wprowadzenie nowego Ks. Proboszcz do pw. Matki Boskiej Dobrej Rady w Zgierzu.
Więcej…


PO 16 LATACH POSŁUGI W PW.MATKI BOSKIEJ DOBREJ RADY W ZGIERZU KS. PROBOSZCZ ANDRZEJ BLEWIŃSKI PRZECHODZI NA EMERYTURĘ , OSIĄGNĄŁ WIEK EMERYTALNY!
Więcej…


Witamy nowego proboszcza naszej parafii. Został nim ks. kanonik Krzysztof Nowak. Życzymy nowemu kapłanowi Bożego błogosławieństwa i wielu kreatywnych pomysłów duszpasterskich.


W tym roku wiek emerytalny osiągnął Ksiądz Kanonik Dr. Andrzej Blewiński (Proboszcz).
Składamy serdeczne podziękowania za lata posługiwania w naszej wspólnocie parafialnej.


Abp Ryś: to jest moment przychodzącej łaski – Msza Św. Posłania.
19 czerwca w łódzkiej katedrze metropolita łódzki wręczył nominacje nowym proboszczom i wikariuszom. Podczas południowej Mszy św. abp Grzegorz Ryś wraz z biskupami pomocniczymi – bp. Ireneuszem Pękalskim i bp. Markiem Marczakiem modlił się w intencji księży, którzy rozpoczną pracę duszpasterską w nowych parafiach, a także tych, którzy odchodzą na emeryturę.

Więcej…


Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
Więcej…


Wzorem lat ubiegłych, Sakramentu Bierzmowania młodzieży parafialnej udzielił Biskup Ireneusz Pękalski
Więcej…


Imieniny Księdza Prałata Stanisława
Więcej…


Abp Ryś na 75-lecie parafii M.B.Dobrej Rady w Zgierzu: naszym celem jest człowiek, którego nie ma w tej chwili w Wieczerniku!
Więcej…


Wielki Czwartek, to dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa przez Jezusa.
Więcej…


Abp Ryś do uczniów: próbujcie patrzeć na swoje życie w kategoriach powołania tzn. pytać się siebie – dla kogo żyjesz?
Więcej…


W Styczniu odbył się Noworoczny Koncert Kolęd.
Więcej…


Sprawiedliwość w relacjach polega na miłosierdziu a nie surowości – mówił bp Ireneusz Pękalski w kościele Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu. We wtorek, 17 stycznia, bp Pękalski mówił do wiernych i duchownych różnych wyznań na zakończenie nieszporów ekumenicznych, odprawianych w zgierskiej świątyni w ramach Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan
Bp Ireneusz Pękalski definiował Bożą sprawiedliwość jako miłosierdzie, przekładał to pojęcie na relacje między ludźmi i między Kościołami.

Więcej


8 stycznia 2023 roku podopieczni Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualna w Zgierzu zaśpiewali kolędy.
Więcej


Już VII raz odbył się w Zgierzu Orszak Trzech Króli. Ideą Orszaku jest przypomnienie momentu przybycia Mędrców ze Wschodu do stajenki w Betlejem i złożenie pokłonu nowonarodzonemu Jezusowi.
Więcej


Już wznowiła działalność Świetlica Środowiskowo-Wychowawcza. Dzieci i młodzież zapraszamy od poniedziałku do czwartku w godzinach 15:00-18:00


e-Niedziela w wersji elektronicznej.
Więcej informacjiPOLECAMY