Nabożeństwo Różańcowe

Procesja różańcowa
Tradycyjnie już, w pierwszego października, w pw. Matki Boskiej Dobrej Rady w Zgierzu odbyła się procesja różańcowa. Na czele procesji ks. Jacek niósł Najświętszy Sakrament w monstrancji.
Wyjście procesji z kościoła poprzedziła krótka homilia ks. Jacka. W swoim słowie wskazywał na konieczność odmawiania różańca, nie tylko w październiku, ale również w ciągu całego roku. Wskazywał również na przykład św. Jana Pawła II i sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, dla których różaniec był nieodłączną częścią codziennej modlitwy. Tym samym zachęcił, aby sięgać po różaniec często, szczególnie zaś w chwilach trudnych, gdyż ma on naprawdę cudowną moc, a przez modlitwę różańcową można wyprosić wiele łask od Matki Najświętszej.
Procesja rozpoczęła miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Asysta parafialna przygotowała oprawę procesji, sypanie kwiatkami przez dzieci, chorągwie, różaniec, świece. Poprzez udział w procesji Parafianie dają świadectwo współpracy ze swoimi kapłanami
i wspólnej odpowiedzialności za Kościół.
Zachęcamy tym samym do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które w naszej parafii odbywają się codziennie o godzinie 18.00, w niedziele zaś o godzinie 17.30.