Historia parafii Duszpasterze Kancelaria Aktualności Linki Galeria

Informacje

Dzisiaj jest: niedziela
21 kwietnia 2019
Imieniny obchodzą
Addar, Anzelm, Bartosz, Drogomił,
Feliks, Irydion, Konrad, Konrada, Selma

Do końca roku zostało 255 dni.

Obecnie na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

Statystyka

Odsłon : 705885

webmaster paris

Email Drukuj PDF

Asysta Parafialna

„Wiara bez uczynku jest martwa’’ - Jan Paweł II


Historia: Słowo asysta z łacińskiego assistere (stać przy) oznacza grupę osób towarzyszących, eskortę. Asysta parafialna przy Parafii Matki Bożej Dobrej Rady została założona od początku powstania parafii.

Działalność:

  • - Asysta pełni swoją posługę kilka razy w ciągu roku, w czasie większych uroczystości kościelnych, jak Rezurekcja, Boże Ciało, odpust parafialny, w procesjach Eucharystycznych
    w I niedzielę miesiąca
  • - Mężczyźni asystują w procesji kapłanowi z Najświętszym Sakramentem, niosą baldachim nad monstrancją, a także feretrony. Kobiety ubrane w jednakowe stroje (togi) biorą udział
    w procesji niosąc wstążki, figury, feretrony i różaniec. Dzieci i młodzież niosą m.in.: poduszki, symbole męki Jezusa i sypią kwiatki. Inni niosą krzyże, obrazy, robią dekoracje i dbają, aby każda uroczystość kościelna była wyjątkowym przeżyciem
  • - Do obowiązku asysty parafialnej należy również opieka nad chorągwiami i feretronami oraz baldachimem. Obecnie w procesji bierze udział 12 chorągwi, 2 sztandary 2 feretrony, baldachim, ozdobne poduszki i symbole męki
  • - Wraz z opiekunem, organizowane spotkania Asysty z okazji świąt

Spotkania: drugie czwartki miesiąca po mszy św. wieczorowej o godz. 17:30

Opiekun i prezesi: ks. Konrad Wojna, Elicja Olczyk i Wiktor Jarmoliński

Ks. proboszcz  Andrzej Blewiński wraz z  księżmi wikariuszami  usługującymi w naszej parafii, zapraszają  serdecznie wszystkich wiernych do posługi w asyście parafialnej.


Asysta Parafialna Dziecięca

 

Historia: Ponieważ w każdej eskorcie eucharystycznej niezbędne są też dzieci, w 2010 r. powołano do życia Asystę Parafialną Dziecięcą przy Parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu.

Działalność:

- Asysta Parafialna Dziecięca prowadzi rozważania różańcowe, drogi krzyżowej, bierze udział w procesjach

- Asysta pełni swoją posługę kilka razy w ciągu roku, w czasie większych uroczystości kościelnych, jak Rezurekcja, Boże Ciało, odpust parafialny, w procesjach Eucharystycznych w I niedzielę miesiąca

- Dzieci i młodzież niosą w procesji m.in.: poduszki, symbole męki Jezusa i sypią kwiatki

- Do obowiązków asysty parafialnej należy również opieka nad chorągwiami i feretronami dzieci i młodzieży

Spotkania: drugie piątki miesiąca po mszy św. wieczorowej o godz. 17:30

Prowadzący: ks. dr Tomasz Cyliński, Beata Pawlak


W zgodzie z naszą Polską tradycją…


Spotkanie opłatkowe stają się okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia oraz obchodów Nowego Roku. Radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera towarzyszyła spotkaniu członków i sympatyków Asysty Parafialnej w dniu 9 stycznia 2011r.

Radością dla wszystkich zgromadzonych był fakt, że na spotkanie oprócz naszego opiekuna ks. Jacka Kucharskiego obecny był ksiądz proboszcz Andrzej Blewiński oraz księża wikariusze z naszej parafii ks. Marcin i ks. Piotr. Ksiądz proboszcz przybył wraz z gościem przebywającym w naszej parafii księdzem Janem Szkopieckim, salezjaninem i misjonarzem, przebywającym na Misjach w Demokratycznej Republice Kongo.

Dzielenie się opłatkiem jest symbolem pojednania i przebaczenia, znakiem przyjaźni i miłości. Wszystko wokół przemawiało aurą odświętności i ważności wydarzenia: biel obrusów, piękne i wymowne dekoracje stołów oraz błyszcząca światełkami przystrojona choinka.

Ks. proboszcz nie krył swojej radości ze spotkania i życzył wszystkim, aby Jezus, który stał się człowiekiem i zamieszkał wśród nas był towarzyszem drogi naszego życia i umacniał nas każdego dnia do życia na większą chwałę Bogu.

Wyraził nadzieje, aby grono członków i sympatyków Asysty Parafialnej nieustannie poszerzało swój krąg, o osoby, które swoja postawą będą świadczyć o dumie, jaka wynika z przynależności do Kościoła.

Elicja Olczyk


Boże Ciało- manifestacja wiary i odwagi


Normal 0 14 false false false IT X-NONE X-NONE

Asysta Parafialna Dziecięca

 

Historia:

Ponieważ w każdej eskorcie eucharystycznej niezbędne są też dzieci, powołano do życia Asystę Parafialną Dziecięcą przy Parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu.

Działalność:

·       Asysta Parafialna Dziecięca prowadzi rozważania różańcowe, drogi krzyżowej, bierze udział w procesjach

·       Asysta pełni swoją posługę kilka razy w ciągu roku, w czasie większych uroczystości kościelnych, jak Rezurekcja, Boże Ciało, odpust parafialny, w procesjach Eucharystycznych w I niedzielę miesiąca

·       Dzieci i młodzież niosą w procesji m.in.: poduszki, symbole męki Jezusa i sypią kwiatki

·       Do obowiązków asysty parafialnej należy również opieka nad chorągwiami i feretronami dzieci i młodzieży

Spotkania: Wg. ogłoszeń

Prowadząca: Beata Pawlak