Ostatnie Pożegnanie

8 Stycznia 2024 roku grupa parafian z parafii Matki Boskiej Dobrej Rady w Zgierzu uczestniczyła w Mszy Świętej pogrzebowej taty Księdza kan. Krzysztofa Nowaka, Proboszcza z pw. Matki Boskiej Dobrej Rady w Zgierzu. Mszy Świętej pogrzebowej przewodniczył Ksiądz Marek Marczak biskup pomocniczy z Archidiecezji Łódzkiej. W Mszy Świętej pogrzebowej uczestniczyli tez Ksiądz kan. Andrzej Chmielewski- Dziekan Dekanatu Zgierskiego, Ksiądz Proboszcz Wojciech Jędrzejczak z pw. Chrystusa Króla w Zgierzu oraz nasi kapłani z pw. Matki Boskiej Dobrej Rady w Zgierzu: Ksiądz prałat Stanisław Kaniewski, Ksiadz Krzysztof Burzyński , Ksiądz Marek Sasiak oraz kapłani z innych parafii z Bełchatowa, kapłani z którymi razem studiowali w Seminarium Duchownym, rodzina, przyjaciele.

Na początku Mszy Świętej Ksiądz Biskup Marczak przeczytał słowa Księdza Kardynała Grzegorza Rysia- Metropolity Łódzkiego skierowane do Księdza Krzysztofa Nowaka z powodu śmierci taty.

Na zakończenie Ksiądz Krzysztof Nowak podziękował rodzinie, przyjaciołom, pracownikom szpitala którzy wspierali go w chorobie taty oraz uczestnikom pogrzebu.
Kościół w którym odbywała się Msza Święta pogrzebowa- Kościół Wszystkich Świętych
w Grocholicach, który znajduje się przy ulicy Cmentarnej w Bełchatowie, został wybudowany w 1670 roku z fundacji Stanisława Rychłowskiego . W 1897 roku kościół został odbudowany
i rozbudowany w stylu neogotyckim .
Marianna Struginska-Felczyńska