„Z dalekiej Fatimy, rozlega się dzwon…” – Nabożeństwo Fatimskie

Nabożeństwo Fatimskie w parafii Matki Boskiej Dobrej Rady w Zgierzu-13 maja 2024 roku
Poprzedzone Mszą Święta i po Mszy świętej procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.
W nabożeństwie uczestniczyli ks. proboszcz Krzysztof Nowak. Ks. Marek Sasiak , ks. prałat Stanisław Kaniewski oraz licznie zgromadzeni wierni z parafii. Podczas nabożeństwa do odmawiania różańca została zaproszona rodzina oraz ich dzieci Helenka i Pawełek . Dzieci z dumą i satysfakcją odmawiały różaniec.
Nabożeństwo fatimskie nawiązujące do objawień Matki Bożej w Fatimie i obejmujące wspólne odmawianie jednej części Różańca jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Wyzwala gorącą modlitwę, rodzi radość ze spotkania z Maryją, która prowadzi ludzi do Swojego Syna. W czasie nabożeństwa fatimskiego ważne jest nastawienie serca, postawa człowieka, który chce zrozumieć Bożą naukę i odpowiedzieć na nią swoim życiem. Praktyk religijnych
i chrześcijańskiego życia, a także znoszenia przeciwności, przezwyciężania skłonności do gniewu, uczciwego wypełniania obowiązków swojego stanu, pracy, nauki, tworzenia w domu atmosfery miłości, życzliwości, zrozumienia, gotowości do przebaczenia – tego wszystkiego uczy nas Chrystus.
Tę naukę powinniśmy przyjmować do swojego serca i wprowadzać w życie, a więc świadczyć o niej swoim postępowaniem.
Orędzie Fatimy, które przypominamy sobie każdego 13. dnia miesiąca, jest przede wszystkim wezwaniem do nawrócenia, do przemiany życia. Wezwania Matki Bożej do modlitwy to przede wszystkim wezwania do odmawiania Różańca, który staje się drogą prowadzącą do Boga. Poprzez stanie przy Sercu Maryi nabożeństwo fatimskie uczy codziennego trwania w zjednoczeniu z Chrystusem. Maryja ogarnia wszystkich swoim Sercem i uczy żyć tym, czego pragnie od nas Bóg.
Odmawiając Różaniec fatimski w procesji wokół kościoła, zgierzanie dają świadectwo swojej wiary
i miłości; ufności, że Chrystus spełni to, o co Go proszą; dziecięcego zaufania do Maryi i postawy dojrzałych chrześcijan, którzy starają się czynem jak najlepiej pokazywać owoce swojej wiary, zmierzając drogą, którą jest sam Chrystus i którą najdoskonalej szła Jego Matka. Zgierzanie modlą się więc do Jezusa razem z Maryją, Jego i naszą Matką: „O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i pomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia”.
Duszpasterze zapraszają w każdego 13 miesiąca od maja do października na nabożeństwo fatimskie. Migawki z procesji

Marianna