24 godziny dla Pana – już 8-9 marca!

Już po raz jedenasty z inicjatywy Ojca Świętego odbędzie się wielkopostna inicjatywa zatytułowana: „24 godziny dla Pana”, która polega na całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z możliwością spowiedzi. Odbędzie się ona w dniach 8-9 marca 2024 r. w trzech miejscach archidiecezji łódzkiej:

• bazylika archikatedralna w Łodzi,
      • kościół pw. Matki Boskiej Bolesnej w Łodzi-Teofilowie,
      • kościół parafialny pw. św. Antoniego Padewskiego w Tomaszowie Mazowieckim,
      • kościół rektoralny pw. Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Trybunalskim.

Piątek – nabożeństwo pokutne: godz. 20.00.

Sobota – Msza św.: godz.18.00.

W tym roku akcja „24 godziny dla Pana” przebiegać będzie pod hasłem: „Wkraczając w nowe życie” (por. Rz 6,4).

Akcja została zainicjowana przez papieża Franciszka w 2014 roku i polega na całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z możliwością spowiedzi. W tych dniach wiele kościołów pozostanie otwartych przez cały dzień, oferując wiernym i pielgrzymom możliwość pozostania w dowolnym momencie na adoracji oraz przystąpienia do spowiedzi.

W akcji „24 godziny dla Pana” weźmie udział Ojciec Święty, który 8 marca odwiedzi rzymską parafię św. Piusa V w dzielnicy Aurelio niedaleko Watykanu.

źródło: 24 godziny dla Pana – już 8-9 marca! | Archidiecezja Łódzka (lodz.pl)