Dziecięca Asysta

Asysta Parafialna Dziecięca

Historia: Ponieważ w każdej eskorcie eucharystycznej niezbędne są też dzieci, w 2010 r. powołano do życia Asystę Parafialną Dziecięcą przy Parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu.

– Asysta Parafialna Dziecięca prowadzi rozważania różańcowe, drogi krzyżowej, bierze udział w procesjach

– Asysta pełni swoją posługę kilka razy w ciągu roku, w czasie większych uroczystości kościelnych, jak Rezurekcja, Boże Ciało, odpust parafialny, w procesjach Eucharystycznych w I niedzielę miesiąca

– Dzieci i młodzież niosą w procesji m.in.: poduszki, symbole męki Jezusa i sypią kwiatki

– Do obowiązków asysty parafialnej należy również opieka nad chorągwiami i feretronami dzieci i młodzieży

Spotkania: drugie piątki miesiąca po mszy św. wieczorowej o godz. 17:30

Prowadzący: ks. Marek Sasiak, Beata Pawlak

W zgodzie z naszą Polską tradycją…

Spotkanie opłatkowe stają się okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia oraz obchodów Nowego Roku. Radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera towarzyszyła spotkaniu członków i sympatyków Asysty Parafialnej w dniu 9 stycznia 2011r.

Radością dla wszystkich zgromadzonych był fakt, że na spotkanie oprócz naszego opiekuna ks. Jacka Kucharskiego obecny był ksiądz proboszcz Andrzej Blewiński oraz księża wikariusze z naszej parafii ks. Marcin i ks. Piotr. Ksiądz proboszcz przybył wraz z gościem przebywającym w naszej parafii księdzem Janem Szkopieckim, salezjaninem i misjonarzem, przebywającym na Misjach w Demokratycznej Republice Kongo.

Dzielenie się opłatkiem jest symbolem pojednania i przebaczenia, znakiem przyjaźni i miłości. Wszystko wokół przemawiało aurą odświętności i ważności wydarzenia: biel obrusów, piękne i wymowne dekoracje stołów oraz błyszcząca światełkami przystrojona choinka.

Ks. proboszcz nie krył swojej radości ze spotkania i życzył wszystkim, aby Jezus, który stał się człowiekiem i zamieszkał wśród nas był towarzyszem drogi naszego życia i umacniał nas każdego dnia do życia na większą chwałę Bogu.

Wyraził nadzieje, aby grono członków i sympatyków Asysty Parafialnej nieustannie poszerzało swój krąg, o osoby, które swoja postawą będą świadczyć o dumie, jaka wynika z przynależności do Kościoła.