Domowy kościół

gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie

Spotkania: raz w miesiącu

Opiekun: ks. Jacek Pływacz

Historia: Domowy Kościół jest małżeńsko-rodzinnym ruchem świeckich w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło-Życie, który jest jednym z nurtów posoborowej odnowy Kościoła. Łączy w sobie charyzmaty Ruchu Światło-Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre Dame. Założycielem Domowego Kościoła jest Sługa Boży ksiądz Franciszek Blachnicki (1921-1987). W rozwoju Domowego Kościoła ściśle współpracowała z nim siostra Jadwiga Skudro RSCJ. Duchową kolebką ruchu jest Krościenko nad Dunajcem, gdzie w 1973 r. odbyła się pierwsza oaza rodzin, która zapoczątkowała jego rozwój. Domowy Kościół w naszej parafii działa od roku 2009. W tworzeniu ruchu pomagała para prowadząca z Łodzi: Jolanta i Zdzisław Marszałek.

Działalność: Pomoc małżeństwom w dążeniu do świętości

Pomoc małżonkom trwającym w związku sakramentalnym w budowaniu między nimi prawdziwej jedności małżeńskiej, która jednocześnie stwarza najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim

Wzajemna wymiana doświadczeń w zakresie problemów małżeńskich i wychowawczych następnego pokolenia