Bractwo pielgrzymkowe

Bractwo pielgrzymkowe im. ks. Szczepana Rembowskiego

Historia: Bractwo istnieje od 1992 r. Podczas XII Pielgrzymki Zgierskiej Bractwo przybrało imię ks. Szczepana Rembowskiego w setną rocznicę jego urodzin. Kapituła obraduje raz w miesiącu.

• Organizacja 20 Pieszych Pielgrzymek Zgierskich na Jasną Górę, od 2000r. wydawanie pamiątkowych pocztówek pielgrzymki zgierskiej, a od 2002 wdrożenie uczestnictwa duchowego w tych pielgrzymkach.

• Współudział w 17 pieszych pielgrzymkach do Łagiewnik oraz po jednej do Grotnik i Szczawina.

• Organizacja pielgrzymek autokarowych.

• Coroczne spotkania opłatkowe i wielkanocne.

• Od 2002 r. współorganizowanie w Wielki Piątek Drogi Krzyżowej ulicami miasta.

• Od 2003 r. prowadzenie Kroniki Pieszej Pielgrzymki Zgierskiej oraz gabloty w kościele.

• Nadanie 56 pątnikom tytułu arcypątnika Bractwa Pielgrzymkowego za odbycie minimum 20 pielgrzymek.

Spotkania: Pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 19.00

Opiekun i przewodniczący: ks. Jacek Pływacz, Elżbieta Adamczyk – prezes, Barbara Gawinek

Grupa na Facebook’u:

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w działalność Bractwa

i w przygotowanie kolejnej Zgierskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę!