Bractwo pielgrzymkowe

im. ks. Szczepana Rembowskiego

Historia: Bractwo istnieje od 1992 r. Podczas XII Pielgrzymki Zgierskiej Bractwo przybrało imię ks. Szczepana Rembowskiego w setną rocznicę jego urodzin. Kapituła obraduje raz w miesiącu.

• Organizacja 20 Pieszych Pielgrzymek Zgierskich na Jasną Górę, od 2000r. wydawanie pamiątkowych pocztówek pielgrzymki zgierskiej, a od 2002 wdrożenie uczestnictwa duchowego w tych pielgrzymkach.

• Współudział w 17 pieszych pielgrzymkach do Łagiewnik oraz po jednej do Grotnik i Szczawina.

• Organizacja pielgrzymek autokarowych.

• Coroczne spotkania opłatkowe i wielkanocne.

• Od 2002 r. współorganizowanie w Wielki Piątek Drogi Krzyżowej ulicami miasta.

• Od 2003 r. prowadzenie Kroniki Pieszej Pielgrzymki Zgierskiej oraz gabloty w kościele.

• Nadanie 56 pątnikom tytułu arcypątnika Bractwa Pielgrzymkowego za odbycie minimum 20 pielgrzymek.

Spotkania: Msze pielgrzymkowe w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 18:00

Opiekun i przewodniczący: ks. Damian Czerwiński, Elżbieta Adamczyk – prezes, Barbara Gawinek

Grupa na Facebook’u:

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w działalność Bractwa

i w przygotowanie kolejnej Zgierskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę!

ZAPROSZENIE NA XXVI PIESZĄ PIELGRZYMKĘ ZGIERSKĄ NA JASNĄ GÓRĘ 20 – 27 VIII 2019r.
Jak co roku 20 sierpnia wyruszy XXVI Piesza Pielgrzymka Zgierska na Jasna Górę.20 VIII 2019r. o godz. 6.00 zostanie odprawiona Msza Święta na rozpoczęcie pielgrzymki w kościele p. w. Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu, po Mszy Świętej ok. godz. 7.00 nastąpi wymarsz pątników na pielgrzymi szlak.
Hasłem tegorocznej pielgrzymki będą słowa: STWORZYCIELU DUCHU PRZYJDŹ.Trasa pielgrzymki pozostaje bez zmian (noclegi: w Dłutowie, Zawadowie, Folwarkach i Skrzydlowie).W czasie drogi pątnikom będzie towarzyszyła służba medyczna, kuchnia polowa, obwoźny sklepik, dla kontuzjowanych i tych, których opuściły siły – bus, służba porządkowa oraz bagażowi.
Noclegi w Częstochowie będą zamówione w Internacie.
Dla osób, które nie mogą uczestniczyć w Pieszej Pielgrzymce, Bractwo Pielgrzymkowe zorganizowało możliwość zapisania się na Pielgrzymkę Duchową. Pielgrzymi Duchowi otrzymają przy zapisie znaczek pielgrzymkowy i specjalny Modlitewnik.
24 VIII 2019r. o godz. 9.20 na Przeprośnej Górce, gdzie znajduje się Sanktuarium św. Ojca Pio, zostanie odprawiona Msza św., w trakcie której Zgierz, Jego Władze i Mieszkańcy zostaną zawierzeni opiece Matki Boskiej Częstochowskiej. Podczas tej Eucharystii na ołtarzu zostaną złożone obrazki z osobistymi intencjami, w których pielgrzymowali Pątnicy.Przed oblicze Matki Najświętszej pielgrzymi ze Zgierza dotrą 24 VIII 2019r. o godz. 14.15.
25 VIII 2019r. o godz. 9.00 w kaplicy Cudownego Obrazu ks. Arcybiskup Grzegorz Ryś odprawi Mszę Świętą dla pielgrzymów z Archidiecezji Łódzkiej, podczas której zawierzy wszystkie rodziny opiece Maryi.
W tym roku pielgrzymi pozostaną w Częstochowie do 27 VIII 2019r., gdzie rano o godz. 9.30 w Kaplicy Cudownego Obrazu będzie dla Nich sprawowana Msza św.Około godz. 14.00 z parkingu przy Domu Pielgrzyma w Częstochowie odjadą autokary powrotne do Zgierza. Pątnicy do Kościoła św. Jana Chrzciciela w Zgierzu przyjadą ok. godz. 17.00 i następnie w szyku pielgrzymim przejdą do Kościoła Matki Boskiej Dobrej Rady , gdzie będzie miało miejsce zakończenie XXVI Pieszej Pielgrzymki Zgierskiej.
Zapisy na tegoroczną Pielgrzymkę, noclegi, Pielgrzymkę Duchową, autokar na Górkę Przeprośną i na autokar powrotny – w dniach 14-18 VIII 2019r. w Domu Duszpasterskim w godz. 18.30-20.00.

PRZYJDŹ, ZAPISZ SIĘ I WYRUSZ RAZEM Z NAMI NA PIELGRZYMI SZLAK !Ks. Damian Czerwińskikierownik Zgierskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Góręwrazz Bractwem Pielgrzymkowym