Najważniejsze to dostrzec potrzebę działania. Żeby dostrzec, trzeba bacznie przyglądać się życiu,
wnikliwie obserwować to, co się dzieje w tej „małej ojczyźnie”, która jest blisko nas, i która czeka na naszą pomoc. Nie trzeba budować domu od dachu, ale stawiać solidny, mocny fundament, aby nie zawaliła się budowla. Stawiamy dom nie tylko na dziś, ale dla przeszłości. Tym budowaniem na przyszłość jest wychowanie
młodego pokolenia, edukacja dzieci i młodzieży.
Dlatego z inicjatywy ks. kan. proboszcza Henryka Góry powstał

w 2001 roku Ośrodek Pomocy Dydaktycznej, nazwany później świetlicą opiekuńczo-wychowawczą a obecnie Świetlicą Środowiskową.

Od 2007 roku świetlicę opiekuńczo-wychowawczą prowadzi ks. kan. dr proboszcz Andrzej Blewiński.

Od samego początku powstania Świetlicy Akcja Katolicka zaangażowała się we wspólne prowadzenie z
ks. proboszczami świetlicy. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy możliwe jest funkcjonowanie świetlicy.

Placówka czynna jest od poniedziałku do czwartku w godz. 15:00-18:00.

Prowadzone są zajęcia wyrównujące, koła zainteresowań np. kulinarne, rekreacyjne, plastyczne.
Od 2000 roku organizowany jest wypoczynek w okresie letnim i zimowym. W ostatnich latach w okresie wakacyjnym organizowane są półkolonie.
Czas który wspólnie spędzamy wypełniony jest szeregiem zajęć, które służą rozwojowi zdolności i umiejętności naszych wychowanków np. wspólne wyjazdy turystyczne,
 zabawy, zajęcia kulinarne.

Przyjdź czekamy na Ciebie w roli wolontariusza lub uczestnika. Zapisać się do nas może każdy, ale podstawowym warunkiem przyjęcia do świetlicy jest dobrowolność i chęć dziecka.

Zapraszamy!!

Bliższe informacje w kancelarii,  bądź u Pani Marianny Strugińskiej-Felczyńskiej prezesa POAK.
Można także kontaktować się telefonicznie 517 944 230.

Fotorelację z uroczystego poświęcenia Świetlicy Środowiskowej znajdziemy tutaj:

Jesteśmy też na Facebook’u: