Od najbliższej niedzieli nie będzie już obowiązywać limit 1 osoby na 10 m kw. podczas sprawowanych liturgii w kościołach, ale nadal konieczne będzie noszenie maseczek ochronnych oraz utrzymywanie 2-metrowego dystansu – ogłosił dziś premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji na temat kolejnego etapu znoszenia obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa.

Zniesienie najbliższych obostrzeń nastąpi w różnych terminach. Od soboty 30 maja zmieni się zasada dotycząca noszenia maseczek w przestrzeni publicznej – nie będzie to już obowiązkowe. Jeżeli jednak osoby idą blisko siebie, to dalej zalecane jest zakrywanie ust i nosa. Dotyczy to ulic i miejsc takich jak restauracje.

Przypominamy, że arcybiskup Grzegorz Ryś metropolita łódzki udzielił wiernym dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej do niedzieli 31 maja – włącznie. Po tym czasie dyspensa nie będzie obowiązywać.