• 2 SIERPNIA 2020 r.

18 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś, w pierwszą niedziele miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 14.00 – 20.00, a we wtorek od godz. 18.00 do 21.00.
  2. W czwartek przypada święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o godz. 6.30 i 17.30.
  3. W tym tygodniu będziemy przeżywać I piątek miesiąca. Spowiedź podczas mszy o godz. 6.30 i 17.30
  4. Tegoroczna Zgierska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 20 – 24 sierpnia, ale ze względu na restrykcje epidemiczne wymaga więcej wysiłku ze strony uczestników oraz organizatorów. W związku z tym w dniach 10 – 15 sierpnia, w godz. 18.00 – 20.00, trwać będą zapisy w Domu Duszpasterskim. Jak zwykle można podjąć duchowe pielgrzymowanie.
  5. Dziś w kościele św. Jana Pawła II na Chełmach o godz. 18.30 odbędzie się spektakl słowno – muzyczny pt. „Dar i Tajemnica” z okazji 100 rocznicy urodzin wielkiego papieża. Wstęp wolny. Bliższe informacje znajdziemy na plakacie.
  6. W związku z licznymi zgłoszeniami nieprawidłowości, Kuria Metropolitalna Łódzka przypomina o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas celebracji liturgicznych sprawowanych w kościołach i kaplicach:uczestnicy liturgii mają obowiązek noszenia maseczek ochronnych,należy zachęcać do przyjmowania Komunii św. na rękę; osoby, które mimo to chcą przyjąć Komunię św. do ust mogą to uczynić na końcu obrzędu,szafarze Komunii świętej mają obowiązek zdezynfekować dłonie,pracownicy kancelarii (duchowni i świeccy) oraz petenci mają obowiązek noszenia maseczek.