8 GRUDNIA 2019 r.

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

1. Dziś w związku z dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie zachęcamy do wsparcia tego dzieła poprzez złożenie ofiary do puszek, przy wyjściu z kościoła.
  2. W opłatki wigilijne zaopatrujemy się wyłącznie w sklepiku, zakrystii oraz kancelarii. Ze względów bezpieczeństwa dystrybucja do mieszkań odbywać się będzie w ograniczonym zakresie.
  3. W środę o godz. 18.30 zapraszamy do Domu Duszpasterskiego na kolejne spotkanie Akcji Katolickiej. W ramach katechezy dorosłych zapoznamy się z między innymi z oryginalnymi zwyczajami świątecznymi.
  4. W piątek o godz. 17.30 w Domu Duszpasterskim odbędzie się ostatni wykład w ramach Zgierskich Wieczorów z Duchowością Katolicką. O. dr. Jerzy Łopat przybliży temat „Wyjątkowe dary na etapie zjednoczenia z Bogiem”. Serdecznie zapraszamy.
  5. W przyszłą niedzielę zapraszamy o godz. 18.30 na uroczysty koncert w wykonaniu Melodyjek, z racji 10 lecia istnienia tej formacji muzycznej.
  6. Tegoroczny adwentowy dzień skupienia przeżyjemy 21 grudnia. Swoją posługę kaznodziejską zadeklarował O. dr. Rafał Kwiatkowski – franciszkanin.
  7. Dzieci i młodzież naszej parafii zachęcamy do uczestnictwa w dziełach Świetlicy Środowiskowej, która funkcjonuje od poniedziałku do czwartku w godz. 15.00 – 18.00. Można skorzystać z bezpłatnych korepetycji i kół zainteresowań.
  8. Liderów grup działających w parafii prosimy o dostarczenie do kancelarii list uczestników poszczególnych wspólnot.
  9. Otwarta jest już lista chętnych uczestników wyjazdu pielgrzymkowego na Maltę – wyspę św. Pawła, w dniach 5 – 12 września 2020 roku. Koszt wynosi 3890 zł i 100 EUR. Bliższe informacje i program podróży dostępny jest w zakrystii i kancelarii.
  10. Dziś jest wyjątkowa okazja do nabycia najnowszego numeru Dobrej Rady. O jubileuszu 10 – lecia jest również ciekawy artykuł w tygodniku Niedziela.