Dzisiaj jest: niedziela
Dzierżysława, Dziersława, Gabor,
Gabriel, Marek, Sewer, Sofroniusz,
Szymon

Do końca roku zostało 283 dni.

Obecnie na stronie

Klub Seniora

Klub ten istnieje od 29 listopada 2009 r. i jest niewątpliwie jedną z najprężniej działających grup w naszej parafii. Pierwotnym zamysłem było wyciągnięcie ludzi z domowych pieleszy, by wspólnie spotykać się przy kawie czy herbacie, zwiedzać muzea, brać udział w wycieczkach.

• - Spotkania o tematyce religijnej: wiara w cuda, wiara w zabobony, jak się spowiadać, święta kościelne, żywoty świętych, z duchownymi bratnich Kościołów chrześcijańskich, z franciszkaninem z Łagiewnik, z kapelanem wojskowym
  • - Spotkania praktyczne: pierwsza pomoc, zapobieganie skutkom chorób, z radcą prawnym, z lekarzami, z panią z NFZ, z kosmetyczką, z pracownikami banku, z pilotem
  • - Spotkania kulturalne i kulturowe: kolorowy świat malarstwa francuskiego, Teatr Muzyczny, koncerty skrzypcowy i gitarowy, poznawanie kultury Japonii, życia zakonnego w Indiach, sytuacji Kościoła w USA
  • - Wycieczki, zwiedzanie: odwiedziny muzeum w Zgierzu i w Radogoszczy, zwiedzanie Katedry Prawosławnej, spacery po Zgierzu i Łodzi-Łagiewnikach
  • - Spotkania ze służbami miejskimi: pani prezydent miasta Zgierza i jej urzędnicy, Policja, Straż Pożarna, Straż Miejska, Służba Leśna

Spotkania: Co drugi poniedziałek o godz. 10:00

Opiekunowie i prezesi: ks. kan. dr Andrzej Blewiński, Sylwester Sobiech - założyciel

ROK 2018

Klub Seniora działa, a na stronie internetowej pusto. Zatem krótki przegląd co było na spotkaniach. Nie brakowało tematów dla dusz i ciała. Problemy osobiste natury psychologicznej czy prawnej zawsze z życzliwością pomagały rozwiązać pani Barbara Witczak i pani Zofia Rożniata. Jak gospodarować swoimi funduszami podpowiadała nam pani Elżbieta Zytek. Co do zdrowia, to wiadomo - seniorzy zawsze zdrowi i pogodni. Niemniej pani mgr Iwona Owczarek uświadomiła nas jak wcześnie rozpoznawać i zapobiegać problemom niewydolności nerek. Dużo było spotkań pogłębiających naszą wiarę. Było o Objawieniach w Fatimie, Dzienniczek s. Faustyny, historia medalika NMP, czy Oblicze NMP. Z uznaniem przyjęto temat: "Krzyż Chrystusa jakiego nie znamy". W przyszłości rozwiniemy temat "profanacja Krzyża". Od dawna mamy sympatyczny kontakt z DDP "Senior-Vigor'. Często tam zapraszani, wychodzimy zadowoleni i odprężeni. Nie mogło zabraknąć wspólnego pożegnania karnawału. "Walentynki" przebiegały w rytmie przebojów lat "50" i "60". Tu jak zawsze oprawę muzyczną zapewnił pan Marek Kochanek. Były konkursy, były nagrody, było wesoło. Niespodziewanie dużo wiedzy przysporzyło nam spotkanie z panem Grzegorzem Zatorskim, kościelnym naszej świątyni. W bardzo ciekawej formie przedstawił nam jakie ma obowiązki i jak je wypełnia. To jednak misja a pan Grzegorz jej podołał.