Historia parafii Duszpasterze Kancelaria Aktualności Linki Galeria

Informacje

Dzisiaj jest: niedziela
24 marca 2019
Imieniny obchodzą
Dzierżysława, Dziersława, Gabor,
Gabriel, Marek, Sewer, Sofroniusz,
Szymon

Do końca roku zostało 283 dni.

Obecnie na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 

Statystyka

Odsłon : 698368

webmaster paris

Email Drukuj PDF

Schola Dziecięca

„Chwalić Cię będę Panie, całym sercem moim’’ (Psalm 9)

alt


Spotkania: W każdą sobotę w godz. 11:00 - 13:00 w domu parafialnym

Opiekunowie: ks. kan. dr Andrzej Blewiński

Historia: Schola to skrót od terminu „schola cantorum”, oznaczającego szkołę śpiewaków”. Pochodzące z języka greckiego słowo „schola” znaczy „szkoła”, natomiast łacińskie „cantorum” od „cantus” oznacza „śpiew”. Schola Dszkziecięca „Melodyjki” przy Parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu rozpoczęła swą działalność w 2008 roku. Inicjatorem powstania dziecięcego zespołu był ks. proboszcz Andrzej Blewiński, a realizacji owej myśli podjęła się Kayah Czaplińska i Marcin Mańkowski, opiekunem był ks. Marcin Majda. Schola, to grupa dzieci pełnych radości i zapału, otwartych na muzykę, śpiew, przygodę, uczących się otwierać serca na innych, pragnących śpiewać Panu Bogu i ludziom.

Działalność:

  • - Ubogacanie śpiewem Eucharystii dla dzieci w niedzielę o godz. 11.30, modląc się w ten sposób i służąc wiernym zgromadzonym na wspólnej modlitwie.
  • - Nauka piosenek i pieśni religijnych oraz doskonalenia techniki śpiewania, nauka gry na instrumentach
  • - Godne uczestniczenie w liturgii Eucharystycznej, integracja dzieci ze sobą, pomaganie im odnaleźć miejsce w życiu, dostrzec rzeczy ważne i pogłębić sens życia z Bogiem
  • - Udział w różnorakich imprezach i konkursach

Ksiądz Proboszcz Andrzej Blewiński wraz z księżmi posługującymi w naszej Parafii i opiekunami Scholii zaprasza wszystkie dzieci chętne, zainteresowane, które lubią śpiewać, chcą służyć Bogu swoim śpiewem i chciałyby spróbować swoich sił przy mikrofonie.


Łaskawość 2013

W dniu 17.05.2013 odbył się kolejny XVII Festiwal Piosenki Religijnej Łaskawość 2013. Nasza Schola tym razem w zmaganiach konkursowych wzięła udział w komplecie. Jak zwykle w wyjeździe do Łasku towarzyszyli nam Rodzice. Zaśpiewaliśmy dwie piosenki: „Kantyk” z repertuaru Zespołu „Pokój i dobro” oraz „Arki Noego” - „Mama Królowa”. I znów nam się udało. Tym razem zajęliśmy II miejsce i w niedzielę 19.05.2013 wzięliśmy udział w Koncercie Laureatów. Dziękujemy Ks. Proboszczowi, który sfinansował nasz niedzielny wyjazd na koncert laureatów. Mamy nadzieję, że kolejne przeglądy i konkursy w których weźmiemy udział zaowocują kolejnymi nagrodami. Ale to już w przyszłym roku szkolnym. Teraz przed nami festyn z okazji Dnia Dziecka 01.06.2013 i Festyn Parafialny – 09.06.2013.

Beata Pawłowska


Występ w parafii NMP Różańcowej w Zgierzu

W niedzielę 14.04.2013 nasza Schola zaśpiewała na Dziecięcej Mszy Świętej w Parafii Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Zgierzu. Po zakończeniu mszy Świętej dzieciaki wykonały jeszcze kilka piosenek za co zostały nagrodzone gromkimi oklaskami. Jak zwykle pomocą służyli nam Rodzice, którzy zadbali o dojazd i powrót dzieci i oczywiście ks. Jacek, który zatroszczył się o odpowiednie nagłośnienie naszego występu. Wszystkim bardzo dziękujemy.