Schola Dziecięca

„Chwalić Cię będę Panie, całym sercem moim’’ (Psalm 9)

Spotkania: W każdą sobotę w godz. 11:00 - 13:00 w domu parafialnym

Opiekunowie: ks. kan. dr Andrzej Blewiński

Historia: Schola to skrót od terminu „schola cantorum”, oznaczającego szkołę śpiewaków”. Pochodzące z języka greckiego słowo „schola” znaczy „szkoła”, natomiast łacińskie „cantorum” od „cantus” oznacza „śpiew”. Schola Dszkziecięca „Melodyjki” przy Parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu rozpoczęła swą działalność w 2008 roku. Inicjatorem powstania dziecięcego zespołu był ks. proboszcz Andrzej Blewiński, a realizacji owej myśli podjęła się Kayah Czaplińska i Marcin Mańkowski, opiekunem był ks. Marcin Majda. Schola, to grupa dzieci pełnych radości i zapału, otwartych na muzykę, śpiew, przygodę, uczących się otwierać serca na innych, pragnących śpiewać Panu Bogu i ludziom.

• - Ubogacanie śpiewem Eucharystii dla dzieci w niedzielę o godz. 11.30, modląc się w ten sposób i służąc wiernym zgromadzonym na wspólnej modlitwie.
  • - Nauka piosenek i pieśni religijnych oraz doskonalenia techniki śpiewania, nauka gry na instrumentach
  • - Godne uczestniczenie w liturgii Eucharystycznej, integracja dzieci ze sobą, pomaganie im odnaleźć miejsce w życiu, dostrzec rzeczy ważne i pogłębić sens życia z Bogiem
  • - Udział w różnorakich imprezach i konkursach

Ksiądz Proboszcz Andrzej Blewiński wraz z księżmi posługującymi w naszej Parafii i opiekunami Scholii zaprasza wszystkie dzieci chętne, zainteresowane, które lubią śpiewać, chcą służyć Bogu swoim śpiewem i chciałyby spróbować swoich sił przy mikrofonie.

Łaskawość 2013

W dniu 17.05.2013 odbył się kolejny XVII Festiwal Piosenki Religijnej Łaskawość 2013. Nasza Schola tym razem w zmaganiach konkursowych wzięła udział w komplecie. Jak zwykle w wyjeździe do Łasku towarzyszyli nam Rodzice. Zaśpiewaliśmy dwie piosenki: „Kantyk” z repertuaru Zespołu „Pokój i dobro” oraz „Arki Noego” - „Mama Królowa”. I znów nam się udało. Tym razem zajęliśmy II miejsce i w niedzielę 19.05.2013 wzięliśmy udział w Koncercie Laureatów. Dziękujemy Ks. Proboszczowi, który sfinansował nasz niedzielny wyjazd na koncert laureatów. Mamy nadzieję, że kolejne przeglądy i konkursy w których weźmiemy udział zaowocują kolejnymi nagrodami. Ale to już w przyszłym roku szkolnym. Teraz przed nami festyn z okazji Dnia Dziecka 01.06.2013 i Festyn Parafialny – 09.06.2013.

Beata Pawłowska

Występ w parafii NMP Różańcowej w Zgierzu

W niedzielę 14.04.2013 nasza Schola zaśpiewała na Dziecięcej Mszy Świętej w Parafii Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Zgierzu. Po zakończeniu mszy Świętej dzieciaki wykonały jeszcze kilka piosenek za co zostały nagrodzone gromkimi oklaskami. Jak zwykle pomocą służyli nam Rodzice, którzy zadbali o dojazd i powrót dzieci i oczywiście ks. Jacek, który zatroszczył się o odpowiednie nagłośnienie naszego występu. Wszystkim bardzo dziękujemy.