20   stycznia   2019 r.

2 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś odbędzie się spotkanie opłatkowe grupy modlitewno – biblijnej, asysty parafialnej i zespołu liturgicznego. Zapraszamy do Domu Duszpasterskiego na godz. 16.00. Za tydzień spotkanie szkolnego koła Caritas oraz asysty dziecięcej. Oczekujemy i zapraszamy również o godz. 16.00.

2. Dziś w trzecią niedzielę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.

3. Dziś parafia ewangelicko – augsburska wraz ze szkołą muzyczna zaprasza na koncert noworoczny, który odbędzie się o godz. 16.30 w kościele przy ul. Spacerowej 2.

4. Jutro w Domu Duszpasterskim o godz. 10.00 odbędzie się kolejne atrakcyjne spotkanie w Klubie Seniora. Zapraszamy wszystkich rencistów, emerytów do wspólnej radości. Omówione zostaną również zasady bezpieczeństwa przed zbliżającym się dniem Babci i Dziadka.

5. Istnieje możliwość zamówienia mszy św. w styczniu, lutym i marcu. Może to być znakomity prezent modlitewny zarówno za zmarłych jak i za żyjących. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii. Jest wolny termin mszy św. gregoriańskiej w maju.

6. Ks. Arcybiskup Metropolita Łódzki zachęca do zainteresowania się i wypełnienia ankiety internetowej. Wyniki będą wykorzystane do opracowania naukowego i prac synodu diecezjalnego. Dzięki zaangażowaniu wiernych będzie możliwość wypracowania skutecznej strategii duszpasterskiej. Bliższe informacje znajdziemy na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej archidiecezji łódzkiej. Dziękujemy wszystkim, którzy już podjęli i tym, którzy podejmą współpracę.

7. Trwają dni modlitw o jedność chrześcijan. Warto wziąć udział w tych ważnych nabożeństwach. Ostatnie z nich odbędzie się w naszej parafii 6 lutego. Zachęcamy do zapoznania się z kalendarium spotkań i uczestnictwa. Program jest dostępny na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej archidiecezji łódzkiej.

8. Rozpoczynamy zapisy osób pragnących zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Tegoroczna edycja kursu rozpocznie się 3 marca. Zainteresowanych zapraszamy do kancelarii. Można zgłaszać terminy ślubu na rok 2020.

9. Zapraszamy na atrakcyjny wyjazd parafialny szlakiem sanktuariów Moraw. Termin 10 – 14 czerwca, koszt 1270 zł oraz 800 koron czeskich. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii lub kancelarii.

10. Za tydzień gościć będziemy zespół muzyczny Nasza Szansa z Brzezin z Klubu Abstynentów Wiola. Goście wystąpią o godz. 10.00 i 11.30. Wtedy też usłyszymy wzruszające świadectwa życia. Serdecznie zapraszamy.

11. Za tydzień KIK zaprasza na spotkanie wspomnieniowe z pielgrzymki p.t „Armenia i Gruzja – kolebki chrześcijaństwa”. Prowadzić je będzie ks. dziekan Andrzej Chmielewski. Rozpoczęcie o godz. 19.00 w Domu Duszpasterskim.

12. WSD w Łodzi organizuje coroczne rekolekcje dla młodzieży męskiej w dniach 8 – 10 lutego. Udział jest bezpłatny. Bliższe informacje znajdziemy na plakacie.

13. Zakończenie wizyty duszpasterskiej planujemy w sobotę 2 lutego. Tego dnia kapłani złożą wizyty uzupełniające wiernym, którzy pragną skorzystać z błogosławieństwa domu i mieszkańców, a nie było to możliwe w wyznaczonym terminie. Adresy prosimy zgłaszać w kancelarii lub zakrystii.