19  maja  2019 r.

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziękujemy za dzisiejsza składkę na tacę. Zgodnie z decyzją ks. arcybiskupa ma ona wesprzeć działalność duszpasterską archidiecezji łódzkiej.

2. Dziś w kościele ewangelickim przy ul. Spacerowej o godz. 16.30 odbędzie się koncert Solo i w Zespole z udziałem szkół muzycznych w Zgierzu. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do przeżycia tego wydarzenia.

3. Istnieje możliwość przeżycia atrakcyjnych rekolekcji oazowych od 16 lipca do 1 sierpnia w Krużlowej Wyżnej. Oferta dotyczy dzieci po 3 klasie szkoły podstawowej. Koszt uczestnictwa wynosi 750 zł plus koszt wspólnego dojazdu (około 100 zł) Bliższe informacje u ks. moderatora Konrada Wojny. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii (bezpośrednio po mszy) lub kancelarii (we wtorek lub piątek).

4. Jest możliwość rezerwacji terminów ślubu na rok 2020. Zainteresowanych zapraszamy do kancelarii.

5. W najbliższy czwartek, 23 maja ksiądz Sławomir wraz z kolegami kursowymi będzie przeżywał 28 rocznicę święceń kapłańskich. Uroczystość jubileuszowa odbędzie się w naszym kościele o godz. 11.00. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji kapłanów.

6. W ostatnich dniach maja w Archidiecezji Łódzkiej odbędą się wyjątkowe nabożeństwa majowe organizowane przez Stowarzyszenie Dom Wschodni w pięciu parafiach. Młodzi Afrykańczycy pracujący i studiujący w Łodzi włączą się w parafialne „majówki” śpiewając z parafianami litanię loretańską w języku szona oraz wykonując pieśni maryjne śpiewane przez chrześcijan w Afryce. Pieśniom towarzyszyć będzie medytacja maryjna przygotowana przez Afrykańczyków. W naszej parafii takie nabożeństwo majowe odbędzie się 25 maja o godz. 18.00.

7. Za 2 tygodnie, 2 czerwca o godz. 19.00 zapraszamy uczestników pielgrzymki do Armenii i Gruzji na ważne spotkanie organizacyjne.

8. We wtorek 21.05 po mszy wieczornej i nabożeństwie w Domu Duszpasterskim odbędzie się spotkanie Zespołu Liturgicznego.

9, Rozpoczynamy zapisy na pielgrzymkę Akcji Katolickiej do Częstochowy w sobotę 8 czerwca. Dodatkowe atrakcje to : zwiedzanie Olsztyna z przewodnikiem, chata na Zatoku, kościół św. Jana Chrzciciela, szopka i tzw. małe piekiełko, ruiny zamku królewskiego w Olsztynie. Koszt uczestnictwa wraz z biletami wstępu do zwiedzanych obiektów wynosi 60 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

10. Trwają przygotowania do kolejnego festynu rodzinnego, który przeżyjemy 9 czerwca. Jak zwykle na uczestników czeka wiele atrakcji. Już dziś serdecznie zapraszamy. Bliższe informacje znajdziemy na plakacie.