Historia parafii Duszpasterze Kancelaria Aktualności Linki Galeria

Informacje

Dzisiaj jest: niedziela
24 marca 2019
Imieniny obchodzą
Dzierżysława, Dziersława, Gabor,
Gabriel, Marek, Sewer, Sofroniusz,
Szymon

Do końca roku zostało 283 dni.

Obecnie na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 

Statystyka

Odsłon : 698364

webmaster paris

Email Drukuj PDF


alt

24  marca  2019 r.

3  Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś jest okazja, by wesprzeć Fundusz Ochrony Życia. Wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszek na ten cel. Dziękujemy za szlachetny gest życzliwości.

2. Jutro będziemy przeżywać uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Zapraszamy na eucharystie o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00. Tego dnia wyrazimy wdzięczność Panu Bogu za dar życia i okażemy solidarność z dziećmi poczętymi, zagrożonymi w swoim istnieniu. Zachęcamy, aby jak najwięcej osób zdecydowało się na złożenie przyrzeczenia „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”. Przez 9 miesięcy każdy odmawia dowolny dziesiątek różańca i tekst modlitwy codziennej w intencji poczętego dziecka, zagrożonego w swoim istnieniu. Druki „Duchowej Adopcji” znajdują się na stoliku i można wziąć wychodząc z kościoła. W domu druk przecinamy i przynosimy jutro na uroczystość. Jutro na Eucharystii matkom w stanie błogosławionym i ich rodzinom zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo.

3. Od jutra rozpoczynamy rekolekcje dla uczniów szkół podstawowych. Prosimy o modlitwę o błogosławiony owoc tych ćwiczeń duchowych.

4. W Wielkim Poście w każdą niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z refleksją pasyjną i procesję eucharystyczną. Rozpoczęcie o godz. 17.15.

5. W piątki – Droga Krzyżowa: (dla dzieci – godz. 16. 15, dla dorosłych – godz. 18.00, dla młodzieży – godz. 19.00). Mamy nadzieję jak zwykle na liczną obecność.

6. Zachęcamy do pobrania skarbonek wielkopostnych, które tradycyjnie napełniamy ofiarami będącymi wyrazem naszej pomocy innym oraz wyrzeczeniami wielkopostnymi, pod hasłem Dar Juniora dla Seniora. Zwrot przewidujemy w Niedzielę Miłosierdzia.

7. Nasza parafia organizuje atrakcyjną pielgrzymkę do Armenii i Gruzji, która odbędzie się w dniach od 21 września do 2 października. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii. Pozostało tylko kilka wolnych miejsc.

8. Trwają przygotowania do IV Zgierskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która rozpocznie się 5 kwietnia o godz. 20.00, mszą św. w naszym kościele. EDK polega na przejściu w nocy indywidualnie lub w malej grupie, trasy ponad 40 km i rozważaniu w milczeniu tajemnic Męki Pańskiej. Zachęcamy do uczestnictwa wszystkich, którzy kochają trudne wyzwania. Bliższe informacje znajdziemy na plakacie.

9. Dziś o godz. 19.00 Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza do Domu Duszpasterskiego na spotkanie zatytułowane „Nauczanie religii w Drugiej Rzeczpospolitej”. Prelekcję wygłosi dr. Dariusz Szlawski – zgierzanin, nauczyciel, historyk – regionalista. Warto skorzystać z tego wartościowego spotkania.

10. Już dziś można w naszym sklepiku nabyć świece paschalne w cenie 5 i 15 zł oraz baranki z białej czekolady w cenie 5 zł.

11. Jutro o godz. 10.00 zapraszamy do Domu Duszpasterskiego na kolejne, jak zwykle atrakcyjne spotkanie w Klubie Seniora.

12. Wyrażamy wielką radość z faktu, że Rycerstwo Niepokalanej w naszej parafii stało się faktem. Pierwsze spotkanie już w środę o godz. 18.30 w Domu Duszpasterskim. Serdecznie zapraszamy.