21  lipca  2019 r.

16  NIEDZIELA  ZWYKŁA

1. Dziś w trzecią niedzielę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 19.30.

2. Przypominamy, że codzienne liturgie sprawowane o godz. 6.30 i o godz. 17.30. Podczas wakacji niedzielna wieczorna msza św. jest celebrowana o godz. 20.00.

3. Dziś zapraszamy wszystkich kierowców na specjalną mszę św. w ich intencji o godz. 11.30, po której nastąpi błogosławieństwo wszelkich pojazdów. Jak zwykle będzie możliwość wsparcia finansowego polskich misjonarzy przy zakupie środków lokomocji. Zachęcamy do włączenia się do akcji Św. Krzysztof – „1 grosz za szczęśliwie przebyty 1 kilometr drogi”. Pojazdy ustawiamy wzdłuż ul. Skłodowskiej – Curie i Mielczarskiego. Warto podziękować Bożej Opatrzności za opiekę podczas podróży.

4. Jeszcze jest możliwość nabycia wakacyjnego numeru naszego miesięcznika parafialnego Dobra Rada. W sklepiku jest również cotygodniowa prasa katolicka oraz inne książki i dewocjonalia.

5. Trwają intensywne przygotowania do XXVI Zgierskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę, którą przeżyjemy w dniach 20 – 27 sierpnia. Warto zastanowić się nad uczestnictwem w tych wyjątkowych rekolekcjach, które odbywają się w drodze. Serdecznie zachęcamy.

6. W tym roku rozpoczyna działalność pierwsza w Polsce Szkoła Katechistów Archidiecezji Łódzkiej. To nowa propozycja księdza arcybiskupa Grzegorza Rysia. Zaproszeni są osoby świeckie w wieku od 18 do 60 roku życia. Ich posługa jest niezbędna do właściwej formacji dzieci, młodzieży i rodzin. Ufamy, że w naszej parafii zaproszenie spotka się z życzliwym przyjęciem. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii po bliższe informacje.