Dzisiaj jest: niedziela
Dzierżysława, Dziersława, Gabor,
Gabriel, Marek, Sewer, Sofroniusz,
Szymon

Do końca roku zostało 283 dni.

Obecnie na stronie

Biblioteka parafialna

Jan Paweł II będąc w Łodzi w 1987 roku powiedział: „Kościół powinien być ciągle katechizowany i katechizujący. Zgłębiać ukryte w nim prawdy wiary i życia w miłości Boga i bliźniego.” Winniśmy się ciągle uczyć i wiedzę innym przekazywać. Uczymy się na modlitwie, na słuchaniu Słowa Bożego, na czytaniu Ewangelii, książek religijnych, prasy katolickiej. Bardzo pomocne w tej kwestii są biblioteki parafialne, gdzie możemy znaleźć odpowiednią literaturę. W naszym domu parafialnym biblioteka istnieje już od 1983 roku. Powstała z inicjatywy Teresy Rybickiej i Ryszarda Bieńczaka przy udziale ks. proboszcza Sujkowskiego, ks. Eliasza, ks. Kaniewskiego oraz wielu parafian. W bibliotece pracują wolontariusze.

- Biblioteka posiada ok. 1500 książek o treści religijnej, filozoficznej, historycznej, społecznej, jak również z literatury pięknej i dziecięcej. Są też płyty CD i DVD, kasety magnetofonowe i video. Dzięki ludziom dobrej woli biblioteka stale powiększa swoje zasoby.

Godziny otwarcia: w niedzielę od września do czerwca w godz. 9:30 - 11:30.