Asysta Parafialna

„Wiara bez uczynku jest martwa’’ - Jan Paweł II

Historia: Słowo asysta z łacińskiego assistere (stać przy) oznacza grupę osób towarzyszących, eskortę. Asysta parafialna przy Parafii Matki Bożej Dobrej Rady została założona od początku powstania parafii.

• - Asysta pełni swoją posługę kilka razy w ciągu roku, w czasie większych uroczystości kościelnych, jak Rezurekcja, Boże Ciało, odpust parafialny, w procesjach Eucharystycznych
    w I niedzielę miesiąca
  • - Mężczyźni asystują w procesji kapłanowi z Najświętszym Sakramentem, niosą baldachim nad monstrancją, a także feretrony. Kobiety ubrane w jednakowe stroje (togi) biorą udział
    w procesji niosąc wstążki, figury, feretrony i różaniec. Dzieci i młodzież niosą m.in.: poduszki, symbole męki Jezusa i sypią kwiatki. Inni niosą krzyże, obrazy, robią dekoracje i dbają, aby każda uroczystość kościelna była wyjątkowym przeżyciem
  • - Do obowiązku asysty parafialnej należy również opieka nad chorągwiami i feretronami oraz baldachimem. Obecnie w procesji bierze udział 12 chorągwi, 2 sztandary 2 feretrony, baldachim, ozdobne poduszki i symbole męki
  • - Wraz z opiekunem, organizowane spotkania Asysty z okazji świąt

Spotkania: drugie czwartki miesiąca po mszy św. wieczorowej o godz. 17:30

Opiekun i prezesi: ks. dr Tomasz Cyliński, Elicja Olczyk i Wiktor Jarmoliński

Ks. proboszcz  Andrzej Blewiński wraz z  księżmi wikariuszami  usługującymi w naszej parafii, zapraszają  serdecznie wszystkich wiernych do posługi w asyście parafialnej.

Asysta Parafialna Dziecięca

Historia: Ponieważ w każdej eskorcie eucharystycznej niezbędne są też dzieci, w 2010 r. powołano do życia Asystę Parafialną Dziecięcą przy Parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu.

- Asysta Parafialna Dziecięca prowadzi rozważania różańcowe, drogi krzyżowej, bierze udział w procesjach

- Asysta pełni swoją posługę kilka razy w ciągu roku, w czasie większych uroczystości kościelnych, jak Rezurekcja, Boże Ciało, odpust parafialny, w procesjach Eucharystycznych w I niedzielę miesiąca

- Dzieci i młodzież niosą w procesji m.in.: poduszki, symbole męki Jezusa i sypią kwiatki

- Do obowiązków asysty parafialnej należy również opieka nad chorągwiami i feretronami dzieci i młodzieży

Spotkania: drugie piątki miesiąca po mszy św. wieczorowej o godz. 17:30

Prowadzący: ks. dr Tomasz Cyliński, Beata Pawlak

W zgodzie z naszą Polską tradycją…

Spotkanie opłatkowe stają się okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia oraz obchodów Nowego Roku. Radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera towarzyszyła spotkaniu członków i sympatyków Asysty Parafialnej w dniu 9 stycznia 2011r.

Radością dla wszystkich zgromadzonych był fakt, że na spotkanie oprócz naszego opiekuna ks. Jacka Kucharskiego obecny był ksiądz proboszcz Andrzej Blewiński oraz księża wikariusze z naszej parafii ks. Marcin i ks. Piotr. Ksiądz proboszcz przybył wraz z gościem przebywającym w naszej parafii księdzem Janem Szkopieckim, salezjaninem i misjonarzem, przebywającym na Misjach w Demokratycznej Republice Kongo.

Dzielenie się opłatkiem jest symbolem pojednania i przebaczenia, znakiem przyjaźni i miłości. Wszystko wokół przemawiało aurą odświętności i ważności wydarzenia: biel obrusów, piękne i wymowne dekoracje stołów oraz błyszcząca światełkami przystrojona choinka.

Ks. proboszcz nie krył swojej radości ze spotkania i życzył wszystkim, aby Jezus, który stał się człowiekiem i zamieszkał wśród nas był towarzyszem drogi naszego życia i umacniał nas każdego dnia do życia na większą chwałę Bogu.

Wyraził nadzieje, aby grono członków i sympatyków Asysty Parafialnej nieustannie poszerzało swój krąg, o osoby, które swoja postawą będą świadczyć o dumie, jaka wynika z przynależności do Kościoła.

Elicja Olczyk

Boże Ciało- manifestacja wiary i odwagi

Normal 0 14 false false false IT X-NONE X-NONE

Asysta Parafialna Dziecięca

Ponieważ w każdej eskorcie eucharystycznej niezbędne są też dzieci, powołano do życia Asystę Parafialną Dziecięcą przy Parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu.

·       Asysta Parafialna Dziecięca prowadzi rozważania różańcowe, drogi krzyżowej, bierze udział w procesjach

·       Asysta pełni swoją posługę kilka razy w ciągu roku, w czasie większych uroczystości kościelnych, jak Rezurekcja, Boże Ciało, odpust parafialny, w procesjach Eucharystycznych w I niedzielę miesiąca

·       Dzieci i młodzież niosą w procesji m.in.: poduszki, symbole męki Jezusa i sypią kwiatki

·       Do obowiązków asysty parafialnej należy również opieka nad chorągwiami i feretronami dzieci i młodzieży