Historia parafii Duszpasterze Kancelaria Aktualności Linki Galeria

webmaster paris

Email Drukuj PDF

alt

Klub Seniora


ROK 2015


Trzeba przyznać, że chociaż tematy spotkań są ciekawe, to frekwencja niestety coraz niższa (ach to zdrowie). Jak to zdrowie wzmocnić służyły nam pogadanki i prezentacje o zdrowej żywności. Dla duszy też tematów nie brakowało, no bo czy nie jest ciekawe dlaczego się modlimy? Ten arcyciekawy temat przybliżył nam ks. Stefan Bujak. Że było to spotkanie bardzo budujące, zaprosiliśmy ks. Stefana na kolejne. Tym razem był temat obrzędów pogrzebowych i związanych z nimi zabobonów. Przy kolejnej okazji uczulił nas, że modlitwa, post i jałmużna to nie tylko odświętna hasłowość, ale wymóg codzienny. Gorąco zachęcał nas, by w każdej sytuacji życiowej poddawać się woli Bożej mówiąc „Bogu niech będą dzięki” mimo, iż czasami jest nam bardzo ciężko.

alt
alt
Ale jak tu dziękować Panu Bogu, kiedy jest się pozbawionym wolności a nadzieja słabnie? Jak to wtedy znieść fizycznie i psychicznie? Jak wygląda życie za kratkami i problemy za nimi? Ten skomplikowany temat obszernie przedstawił nam kapelan Aresztu Śledczego ks. Stanisław Marczak. Obojętnie z jakiego powodu ci ludzie znaleźli się po tamtej stronie pamiętajmy o nich w modlitwie.

W kościele oprócz modlitwy jest jeszcze muzyka i  śpiew. Jak muzyka i śpiew ubogacają modlitwę, po mistrzowsku zademonstrował nam organista Pan Wojciech Bogusławski.

Chętnie przyjął zaproszenie i zaskoczył nas bardzo mile: nie śpiewaliśmy pieśni, ale… wysłuchaliśmy z fachowym komentarzem dzieł Haydna, Mozarta i Beethovena. Ależ to była uczta intelektualna.

alt
alt

Byśmy nadal byli na muzycznej fali postarał się akordeonista Pan Mirek Kozłowski.

Zawsze staramy się, by na naszych spotkania było coś dla ciała i dla ducha. Rad praktycznych i pożytecznych nigdy za wiele. Pani Lilianna Garczyńska z Komendy Policji kolejny raz pomagała nam zrozumieć metody działania oszustów i jak się ustrzec ich pułapek, jak się nie dać podstępnym wyłudzeniom „na wnuczka”. Dbając o nasze bezpieczeństwo na drogach, każdy z uczestników otrzymał opaski odblaskowe, by po zmroku być bardziej widocznym.

alt
alt
Jako Zgierzanie byliśmy bardzo zaskoczeni prezentacją, jaką przedstawił nam Pan Paweł Krawczyk dzięki której poznaliśmy nieznaną historię Cudownego obrazu Matki Bożej Zgierskiej. Obraz ten przeszedł zawiła drogę i ostatecznie jest w Warszawie. Czy wróci do Zgierza? Chyba prędzej kopia niż oryginał.

Teraz jest też dobry moment, by nawiązać do cudownych wydarzeń  które poznaliśmy na Klubowych spotkaniach. Wszyscy słyszeliśmy o Objawieniach w Fatimie, ale tu mieliśmy możliwość bardzo dokładnie zapoznać się z każdym Objawieniem. Okazało się też, że bardzo dobrą decyzją było bardzo obszerne zapoznanie z Cudem w Oziornoje. Była też okazja, by zapoznać się z historią niektórych dzwonów w Zgierskich kościołach. W życiu jak to w życiu, nie wszystko dzieje się wg naszych marzeń, czy życzeń. Nie wszystko bywa cacy, a szczególnie boleśnie odczuwamy to w zawirowaniach rodzinnych. Jak zaradzić narastającej oziębłości? Na pewno podniosło nas na duchu spotkanie z Panią Barbarą Witczak. To specjalistka od rozwiązywania trudnych tematów.

alt
alt

A czy nie jest trudno zrozumieć słowa z Ewangelii o braciach Jezusa? Wątpliwości i pytania można by mnożyć, ale rzeczowe objaśnienia  ks. Jana Czekalskiego wyjaśniły wszystko.

A ks. proboszcz Andrzej Blewiński kolejny raz tłumaczył nam jak się spowiadać. O ileż uboższe byłyby Klubowe spotkania, gdyby nie Pan Maciej Wierzbowski. Chodząca encyklopedia miasta Zgierza zawsze nas wspiera. Pełni ogromnej wiedzy dzielimy się opłatkiem i do następnych spotkań po Nowym Roku.

alt
alt
Pełni ogromnej wiedzy dzielimy się opłatkiem i do następnych spotkań po Nowym Roku.