Historia parafii Duszpasterze Kancelaria Aktualności Linki Galeria

webmaster paris

Email Drukuj PDF

alt

Klub Seniora


ROK 2017

Dzień Babci i Dziadka

Gdzie może być najwięcej odbiorców programu artystycznego z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka jak nie w Klubie Seniora? By było uroczyście i radośnie zaprosiliśmy na spotkanie dzieci z Przedszkola nr 7. Wychowawczynie Pani Paulina Doniak i Katarzyna Horążka starannie przygotowały dzieci do występu o czym świadczy brak tremy u artystów w recytowaniu wierszyków i śpiewie piosenek. Solowe recytacje każdego z dzieci mogły ich zapeszyć, ale dzielnie sprostały wyzwaniu za co otrzymywały ogromne brawa. Trudno określić, która strona bardziej przeżywała te występy. Po programie artystycznym seniorzy otrzymali laurki wykonane własnoręcznie przez dzieci. Po tych przeżyciach zasiedliśmy przy stołach na wspólny poczęstunek. To było piękne spotkanie.


1
2


3
4


5
6


7ROK 2016

Zbliża się 6 rocznica powstania Klubu Seniora przy parafii Matki Bożej Dobrej Rady. Osoby, które przychodzą na spotkania są zadowolone, że taki klub istnieje. Z reguły są to osoby samotne i cieszą się, że można z kimś porozmawiać, frekwencja jednak pozostawia do życzenia. No cóż, zdrowie ma duży wpływ, a tematy spotkań są naprawdę interesujące. Czyż nie było emocji, gdy wspominaliśmy walki o wzgórze Monte Cassino i całą historię pieśni „Czerwone Maki”, albo czy Islam zagraża Europie lub dlaczego Matka Boża płacze?

Wydarzenia z kalendarza pomagają też dobierać tematy jak np. w marcu o Międzynarodowym Dniu Kobiet. Problemy ekonomiczne, psychologiczne, prawne to najbardziej oczekiwane tematy spotkań. Zawsze możemy liczyć na Panią Barbarę Witczak, która pomaga rozwiązywać problemy psychologiczne, a Pani Zofia Rożniata rozwikłać zawiłości prawne. Od Pani Elżbiety Zytek - Prezes Banku Spółdzielczego – otrzymamy poradę jak ustrzec się naciągaczy metodą „na wnuczka” czy też jakie korzyści mamy z oszczędzania w Banku Spółdzielczym.

Chcemy, czy nie chcemy prawie co dzień przechodzimy obok księgarni „Pan Tadeusz”, w której moc wydawniczych nowości. Tu każdy znajdzie coś dla siebie, a w atmosferę zrozumienia roli książki w naszym życiu wprowadził nas zaproszony na spotkanie kierownik tej księgarni Pan Tadeusz Dąbrowski.

Słabym punktem naszej działalności jest niska liczba mężczyzn i mało wycieczek, ale by się tym nie zamartwiać postarał się zaproszony Zespół Wokalny „ECHO”. Zaprezentowali urozmaicony repertuar pieśni i piosenek, co bardzo podobało się zebranym. Zespół ten działający przy Dziennym Domu „Senior-Wigor” ma wiele osiągnięć i zaproszeń na spotkania poza Zgierzem. My z kolei jesteśmy zapraszani do Domu „Senior-Wigor” co ubogaca nasze intelektualne przeżycia.

W planach mamy rozmowy o lekach i lekomanii, oraz jak bronić się przed dolegliwościami wieku dojrzałego. Będziemy również gościć w naszych progach dzieci z Przedszkola nr 7. Pierwsza pomoc medyczna nie może nam być obca jak i wiedza o Nefrologii. W najbliższym czasie zgłębiać będziemy „Dzienniczek Siostry Faustyny”.

Z A P R A S Z A M Y.

Sylwester Sobiech


1

2


3
4


5
6


7