Historia parafii Duszpasterze Kancelaria Aktualności Linki Galeria

webmaster paris

Email Drukuj PDF


alt

Schola Dziecięca

„Chwalić Cię będę Panie, całym sercem moim’’ (Psalm 9)


„Melodyjki” znów w czołówce

W dniu 22.12.2011 w Domu Kultury w Łęczycy odbył się II Przegląd Kolęd i Pastorałek pod hasłem „Hej, w Dzień Narodzenia”. Brało w nim udział 39 wykonawców w trzech  kategoriach: I - Soliści do lat 13, II - Zespoły, III - Soliści powyżej 13 lat.

Nasza Schola wystąpiła w kategorii Zespoły. W zmaganiach konkursowych scholę reprezentowało pięć dziewczynek: Kinga, Marta, Asia, Iza i Ola, przy akompaniamencie gitary i fletu na którym grał Ks. Jacek wykonały świąteczną  piosenkę pt. „Kolęda dla nieobecnych zyskując uznanie jurorów zajęły II miejsce. W dniu 6 stycznia 2012 w kościele Świętego Andrzeja w Łęczycy odbył się Koncert Laureatów wraz z rozdaniem nagród. Statuetkę i dyplom w imieniu zespołu z rąk Pani Dyrektor Domu Kultury w Łęczycy odebrały Asia i Ola a potem odbył się koncert laureatów konkursu. Na koniec uczestnicy koncertu i widzowie wspólnie zaśpiewali kolędę „Wśród nocnej ciszy”.

Beata PawłowskaREPORTAŻ  Z PIELGRZYMKI DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ

w dniu 8 października 2011r.

Pielgrzymowanie jest wpisane w działalność duszpasterską parafii Matki Bożej Dobrej Rady. Od lat parafinie idą w sierpniu na Jasna Górę, niosąc do Matki Najświętszej swoje radości i smutki. Jednak nieskończona tęsknota za ukochaną Matką prowadzi nas w różne miejsca Jej objawień. Zawsze z wielką radością i wdzięcznością uczestniczymy  w organizowanych przez księdza proboszcza dr Andrzeja Blewińskiego oraz księży  wikariuszy  pielgrzymkach do miejsc szczególnych, gdzie ukazała się Matka Najświętsza. Tym razem pielgrzymowali najmłodsi parafianie, asysta dziecięca ministranci i schola dziecięca „Melodyjki” wraz z rodzicami i opiekunami.

W sobotni deszczowy poranek 8 października 2011 roku, wyjechaliśmy na pielgrzymkę do sanktuarium Matki Boskiej Licheńskiej. Zanim dotarliśmy do celu podróży mięliśmy okazję poznać zajmującą historie powstania Sanktuarium w Licheniu i pomodlić się w miejscach z nim związanych. Dowiedzieliśmy się o cudzie uzdrowienia przez Maryję żołnierza Tomasza Kłossowskiego, ciężko rannego w bitwie pod Liskiem  w 1813 roku i małym obrazku Maryi z orłem na piersi. Zobaczyliśmy miejsca, gdzie  Maryja ukazała sie trzykrotnie  pasterzowi Mikołajowi Sikatce. Poznanie tych miejsc i modlitwa, wprawiły nas w uroczysty nastrój. Tak uniesieni dotarli do Lichenia, gdzie o godzinie 12.00 uczestniczyliśmy  w uroczystej eucharystii. Dla scholi i ministrantów był to kolejny czas wzruszeń.  Wielkim wyróżnienie jest uczestniczenie we mszy świętej przy ołtarzu. „Melodyjki” śpiewały , a nasi ministranci służyli do Mszy. Wspierał ich przy ołtarzu ks. Piotr, który koncelebrował. Trema była ogromna, ale radość i wzruszenie  jeszcze większe.

Odpoczynek i obiad pozwoliły nam ochłonąć z emocji. Pełni sił i energii  poszliśmy odkrywać nowe miejsca. Najpierw odwiedziliśmy kościół pod wezwaniem św. Doroty, gdzie pierwotnie znajdował się cudowny obraz Matki Bożej Bolesnej przy kościele tym jest grób pasterza Mikołaja Sikatki i pomniki nawiązujące do najnowszej historii Polski. Stamtąd  udaliśmy się przez Golgotę do słynnej Kaplicy Krzyża Świętego, gdzie odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Przed nami była jeszcze wizyta w największym kościele w Polsce – Bazylice Licheńskiej.  Potęga i blask bazyliki zaparły nam dech w piersiach. W środku człowiek czuje się taki mały wobec wielkości Boga.  To przepiękny gmach, ogromny, barwny i pełen przedmiotów kultu i pamięci wielkich ludzi, którzy sie tutaj modlili.

Niestety czas biegnie szybko i przyszła pora powrotu. Trudno opuszcza się dom Matki Bożej, ale mamy nadzieję, że niedługo znowu do nie pojedziemy. Na szczęście ukojenie zawsze zajdziemy w modlitwie. I oczywiście niezawodni księża zadbają, aby  rozniecić w nas radość. W drodze powrotnej zorganizowali  konkursy wiedzy o miejscach, które zobaczyliśmy i poznaliśmy. W nagrodę i dla osłody nagradzali lizakami. Wróciliśmy do domu. Modląc się przed snem wspominaliśmy odwiedziny Matki Bożej Licheńskiej i na pewno czuliśmy jej bliskość. Kochamy Nasza Matkę a Ona kocha nas i to najważniejsze doświadczenie z naszej pielgrzymki.

Szczególnie dziękujemy organizatorom pielgrzymki, Księżom naszej parafii: Księdzu proboszczowi dr Andrzejowi Blewińskiemu, Księdzu wikariuszowi Jackowi Kucharskiemu i Księdzu wikariuszowi Piotrowi Skurze. Bóg zapłać!

Beata Pawlak


„MELODYJKI” TRIUMFUJĄ"

W dniu 21.05.2011 w Łasku odbył się XV Festiwal Piosenki Religijnej Łaskawość 2011 pod hasłem ,,Młodzież z Maryją i Janem Pawłem II”. W festiwalu wzięła udział Schola dziecięca z naszej parafii „Melodyjki”. Opiekunem Scholi jest ks. Jacek Kucharski a prowadzącą - Pani Beata Pawłowska. Dzieci zaprezentowały dwa utwory : „Poranek Maryi” i „ Panem moim Jezus”. W festiwalu wzięło udział 43- ech wykonawców w tym 17- ście zespołów w dwóch kategoriach: ”Szkoły Podstawowe” i ”Gimnazja i Licea”. Nasz zespół w dniu następnym wystąpił w koncercie laureatów zajmując I miejsce w kategorii „Zespoły Szkoły Podstawowe”. Gorące podziękowania dla rodziców dzieci, którzy aktywnie włączyli się w przygotowania do festiwalu i w wyjazd do Łasku.

Beata Pawłowska

Gratulujemy dzieciom ze Scholi ‘’Melodyjki” zdobyciu I miejsca. W imieniu członków zespołu dziękujemy pani Beacie Pawłowskiej i ks. Jackowi Kucharskiemu za zaangażowanie w przygotowania do konkursu. Wszystkim życzymy dalszych sukcesów na drodze muzycznej.

Zespół Redakcyjny w imieniu Księży oraz Parafian