Historia parafii Duszpasterze Kancelaria Aktualności Linki Galeria

webmaster paris

Email Drukuj PDF

alt


Schola Dziecięca

„Chwalić Cię będę Panie, całym sercem moim’’ (Psalm 9)


I miejsce Scholi „Melodyjki”

W dniu 20.12.2012 w Domu Kultury w Łęczycy odbył się już po raz trzeci Przegląd Kolęd i Pastorałek „ Hej, w dzień narodzenia”. W zmaganiach konkursowych wzięło udział  60 wykonawców w trzech kategoriach: soliści do lat 13, zespoły i soliści powyżej 13 lat. Nasza Schola tym razem okazała się rewelacyjna i zajęła I miejsce. W dniu 6.01.2013 w Kościele Św. Andrzeja w Łęczycy odbył się koncert laureatów. Wszyscy nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki i po raz kolejny zaprezentowali nagrodzone kolędy.


Najnowsze nowinki - grudzień 2012

Grudzień to czas oczekiwania na nadejście Maleńkiego Jezusa, a dla naszej Scholi także czas wytężonej pracy. Dużo się dzieje.

Na początek intensywnie przygotowywaliśmy się do regionalnych eliminacji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Dzielnie w konkursowych zmaganiach pomagali nam ks. Jacek na flecie i ks. Jan na gitarze basowej. Odbyły się one 12.12.2012 w Łodzi niestety tym razem nie udało nam się zakwalifikować do konkursu głównego ale dzieciaki były świetne (zaręczam). Na pewno będziemy próbować  swoich sił w następnym roku.

Kolejne wydarzenie to nasz udział w II Zgierskim Spotkaniu Wigilijnym. 16.12.2012 nasze Melodyjki zaśpiewały na Starym Rynku w Zgierzu mini koncercik kolęd. W komplecie dotarliśmy na nasz występ, zaśpiewaliśmy, otrzymaliśmy gromkie, zasłużone brawa i wróciliśmy na 11:30 by wspólnie przeżyć liturgię Mszy Świętej (jak w każdą niedzielę). Nie udałoby nam się to gdyby nie zaangażowanie i nieoceniona pomoc rodziców.

Po mszy świętej udaliśmy się do Domu Parafialnego na przedświąteczne spotkanie opłatkowe. Wspólnie z nami w spotkaniu brała udział asysta dziecięca pod kierunkiem Pani Beaty Pawlak. Życzeniom i uściskom nie było końca. W tym  ważnym wydarzeniu towarzyszyli nam nasi księża ks. Jacek, ks. Jan, ks. Piotr i ks. Proboszcz a także Rodzice naszych dzieciaków. W takie dni jak ta niedziela możemy się przekonać że Schola to nie tylko śpiewające dzieci, Schola to też Rodzice na których zawsze można liczyć. Dziękuję Wam wszystkim.

A co nas czeka w przyszłości? Jeszcze przed Świętami wybieramy się do Łęczycy na III Przegląd Kolęd i Pastorałek „Hej, w dzień narodzenia” (trzymajcie za nas kciuki). A potem dalej pracujemy i śpiewamy na chwałę Pana.


12.12.2012 - Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek


16.12.2012 - II Zgierskie Spotkanie Wigilijne


16.12.2012 - Spotkanie Opłatkowe


IX Przegląd Piosenki Religijnej na Rudzie

W dniu 21.10.2012 odbył się IX Przegląd Piosenki Religijnej na Rudzie wzięła w nim udział również nasza Schola.  „Melodyjki” reprezentowało osiem nutek: Martyna, Asia, Kinga, Marta, Szymon, Agata, Marysia i Ola. Dzielnie akompaniował nam Ks. Jacek na flecie poprzecznym. „Melodyjki” zaśpiewały  trzy utwory: „Kantyk”, „Szachownica” i „Halo hej, Panie Jezu”. Przegląd odbywał się pod hasłem „Wszystko co żyje niech chwali Pana”, w atmosferze radości i dobrej zabawy na chwałę Pana prezentowali się wszyscy wykonawcy. Nasza Schola jak i pozostali wykonawcy otrzymali gromkie brawa a na koniec pamiątkowe dyplomy. Przegląd zakończył się wspólną modlitwą i zapowiedzią kolejnego spotkania znów za rok.

Beata Pawłowska

KOLĘDOWANIE

22 stycznia 2012 nasi  Księża   zaprosili  na wspólne kolędowanie parafian ze śpiewającymi  grupami działającymi przy  parafii- Schola Dziecięca i Schola Młodzieżowa. Wspólnie ze swoimi grupami , których jest opiekunem duchowym grał i śpiewał Ksiądz Jacek Kucharski. Dostarczyli niezapomnianych wrażeń parafianom o czym świadczyły bisy oraz gromkie brawa.